Muğla Dalaman Araç Kiralama

loading

KUR HESAPLA

Muğla Dalaman Araç Kiralama

Muğla iline 80 km uzaklıkta konumlanan Dalaman, turizm cenneti ilimizin diğer 13 ilçesinden sadece biridir. Bahar aylarında başlayan yolcu yoğunluğu ile yaz aylarında doluluk oranını aşan ilçede Dalaman Havalimanı da mevcuttur. Yeli ve yabancı turistlerin yoğunluğu göz önüne alındığında burada Muğla Dalaman araç kiralama faaliyetlerinin de yüksek olduğu tahmin edilebilir. 

Ülkemizin her noktası ayrı bir güzel ancak Dalaman bu konuda oldukça şanslı ilçelerimizden biri olarak karşımıza çıkar. Keza gerek doğası gerek tarihi geçmişi gerekse de yapılabilecek aktiviteler nedeniyle tatil rotanızı Dalaman olarak belirlerseniz aklınızda bulunması gereken önemli noktalar bulunuyor. Öyle ki yaz döneminde ilçede konaklama sıkıntısı yaşamamak adına tatilinizi planlar planlamaz hemen otel rezervasyonunuzu yapın sonrasında da Dalaman oto kiralama firmamızla iletişime geçmelisiniz. Rezervasyonlarınızı erkenden yaparsanız uçağınızdan iner inmez aracınızla otelinize geçebilirsiniz. Eğer ayarlamalarınızı yapamazsanız hem otele geçmek için araç bulamayacaksınız hem de sokak sokak konaklayacak mekân aramak zorunda kalacaksınız. Bu tarz can sıkıcı olayları yaşamamak adına ister İzmir havaalanı rent a car firmamızla isterseniz da dalaman havalimanı araç kiralama noktalarımızla görüşmenizde fayda var. 

Tarihi ve doğal güzellikleriyle özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken bu turizm cenneti ilçemize iniş yaptığınızda hemen Dalaman araç kiralama firmamızdan aracınızı alarak şehrin tarihi alanlarına geçebilirsiniz. Burada ilk rotayı kuşkusuz Hippokome Antik Kenti ve Tlos Antik Kenti oluşturacaktır. Öyle ki diğer antik kentlerden farklı olarak kayalara kazılarak açılan bu kentler görenleri şaşkınlığa uğratıyor. Nasıl bu kadar detaylı düşünülerek, nasıl o hale geldiler konusunda farklı teorilerin bulunduğu antik kentlerden sonraki rotanız şehrin nabzını tutan ve 13.yüzyılda Rumlar tarafından yapılan Demirciler Çarşısı’na geçebilirsiniz. Birbirinden güzel el işçiliklerini görebileceğiniz bu çarşıdan sevdiklerinize de birer küçük armağan alabilirsiniz. 

Evet, sıra geldi birbirinden meşhur plajları ve doğal güzelliklerin keşfine. İşte tam da bu noktada iyi ki Dalaman araba kiralama firmanızdan bir araç temin etmişim diyeceğiniz bir tura başlıyoruz çünkü birbirinden ayrı noktalardaki bu güzelliklere toplu taşıma ile ulaşmaya çalışmak tam bir eziyet olacaktır. Sarıgerme Plajı’yla açılışını yapacağınız rotanızda sonraki noktalar arasında Sarçed Plajı ve şifalı sularıyla binlerce kişiyi ağırlayan Kükürt Havuzları olmalıdır. Misler gibi temiz havasıyla gözünüzü gönlünüzü açacak binlerce doğa fotoğrafına imza atmanızı sağlayacak koylarımıza yine günlük kiralık araba firmamızdan aldığınız aracınızla geçebilirsiniz. Başta Kille Koyu olmak üzere Sarsala, Günlüklü, Bedri Rahmi ve Gökgemile Koyları’ndan sonra serin sularıyla havaları biraz yumuşatan Dalaman Çayı’na da uğramayı ihmal etmeyin. 

© 2022 herycar.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X