İzmir Seferihisar Araç Kiralama

loading

KUR HESAPLA


İzmir Seferihisar Araç Kiralama


Hayat karmaşasından bunalan ve stresle yaşamaktan yorulan her insanın hayatından en az bir kez “ hemen şimdi, her şeyi bırakıp sakin bir Ege kasabasına yerleşmek istiyorum” dediği olmuştur. İşte bu hayalleri süsleyen şirin ilçeyi sizler için araştırıp geldik. Bahsettiğimiz yer elbette İzmir Seferihisar’dan başkası değil. Henüz diğer ilçeler gibi popüler olup insan yoğunluğuna maruz kalmayan, doğal güzellikleri ve dinginliğiyle sizi gerçek hayattan alıp bambaşka bir masal diyarına götürebilecek ilçe İzmir’e bağlıdır. Merkeze 47 km uzaklıkta konumlandığı için genellikle İzmir Seferihisar araç kiralama firmalarının aktif olduğu ilçe için “cıttaslow” dendiğini biliyorsunuz değil mi?

“O da nesi?” dediğinizi duyar gibiyiz, hemen açıklayalım da sizlerde anlayın neden insanın en yorulduğu, sıkıldığı anda şuraya yerleşeceğim dediği ilçenin burası olduğunu. Cıttaslow, “yavaş, sakin şehir” anlamına gelen bir sözcük ve köklerinin İtalya’ya dayandığı iddia ediliyor. Aslında bir hareket olarak adlandırılan ve 1999 yıllarında ilk defa İtalyanlarda görülen bu tabir ülkemizde de İzmir Seferihisar için söylenirse yanlış olmaz çünkü aradığın tüm sessiz ve sakin hayat tam da burada. Aslında sadece bu dinginlik değil kültürel değerleri hala koruyup kollaması da bu tanımlama yapılmasında elbette çok etkili. İster Adnan Menderese araba kiralama noktalarımız isterseniz de otogardan teslim alarak rotanızı belirleyebileceğiniz Seferihisar’da elbette ilk göreceğiniz yer Sığacık olacaktır. Ünü ilçenin önüne geçen bu yer aslında küçük bir mahalle ama sanki masal şehrine giriş yapmışsınız hissi uyandırmıyor da değil. 

Seferihisar rent a car firmamız Herycar aracılığıyla kolaylıkla ulaşabileceğiniz ilçede ilk olarak konaklama alanınıza eşyalarınızı bırakmaya gidebilirsiniz. Eşyalarınızı yerleştirip duşunuzu aldıktan sonra ilçeye 7 km uzaklıkta bulunan Sığacık’a gitmelisiniz. Meşhur sokaklarından şöyle bir dolandıktan ve bol bol hatıra fotoğrafı çektikten sonra karşınıza çıkan Sığacıklılar ile mutlaka muhabbet etmelisiniz. Samimi, naif ve doğal insanların yaşadığı bu yerde rotanızı liman tarafına çevirip şöyle güzel bir yürüyüşle Sığacık Kalesi’ne gelin. Kale keşfinden sonra bölgenin tazecik balıklarının tatlarına bakmak için çarşıdaki mekânlardan herhangi birine gidebilirsiniz. Güzel bir balık eşliğinde İzmir’e özgü özel ot mezelerinde tadına bakmanızı öneriyoruz. Yemeğimizi yedik, çayımızı kahvemizi yudumladık şimdi sırada Seferihisar araba kiralama firmamızdan aldığınız aracınıza atlayarak Teos Antik Kenti’ne geçin. MÖ 1080 yıllarına dayanan geçmişiyle köklü bir kültürel miras olan bu kentimizi yanınızda bir rehber ile gezmek ya da internetten geçmişine bakarak keşfetmek daha doğrusu olacaktır. Elbette Sığacık’a gelip ünü tüm İzmir’e yayılan meşhur pazarına da gitmek lazım keza bu Pazar öyle sizin bildiğiniz pazarlara hiç benzemiyor. Öyle ki böreklerden sarmalara, mercimek köftelerine kadar ne ararsanız burada bulabiliyorsunuz. Seferihisar halkının marifetli kadın ve erkekleri tarafından yapılan bu lezzetleri tatmak isteyeceğinizden eminiz. Seferihisar araç kiralama firmamızdan aldığınız arabanızla son rotanızı elbette ki berrak suyu, misler gibi kokusuyla sizi bekleyen Akkum Plajı’na çevirin ki burada bol bol kulaç atıp güneşin tadını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. 

© 2022 herycar.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X